KLASSISTEN VENEIDEN SÄILYTTÄMISTÄ JA UUSIEN RAKENTAMISTA

TELAKKA

Veneiden säilytyksen ja kunnostamisen tukikohdaksi yhdistys hankki omistukseensa kesäkuussa 2001 vanhan veneenveistäjän tilan, jossa on 450 m2 halli puuveneiden säilyttämiseen sekä 120 m2 veistämörakennus. Lisäksi kiinteistöön kuuluu veistäjän asunto ja saunarakennus.

Telakan toimintaa (esim. talvisäilytystiloja) koordinoi telakalla asuva veneveistäjä Rauno Tuovinen:
rauno.tuovinen@mbnet.fi
040-5683617

SEURAAVA TAPAHTUMAMME

MERIVIAPORI 2020

Puuveneparaatiin ilmoittaudutaan osoitteeseen puheenjohtaja@suomenpuuveneilijat.fi.
Tapahtuman hinta on 30€ per ilmoittautunut venekunta, joka laskutetaan ilmoittautumisen jälkeen. Ilmoittautuessa tulee ilmoittaa veneen mitat, jotta järjestäjä osaa varata veneellesi sopivan kokoisen laituripaikan.

GALLERIA

MYS TUOTTEET

Tilaa tuotteita täyttämällä yhteydenottolomake, ja kerro mitä tuotteita haluaisit, mahdollinen koko sekä kappalemäärä.

MYS PERÄLIPPU 40 €

Myydään vain katsastettuihin veneisiin. Mikäli vene ei ole katsastettu, tulee käyttää Suomen lippua.

MYS VIIRI 40 €

Myydään vain katsastettuihin veneisiin. Mikäli vene ei ole katsastettu, tulee käyttää Suomen lippua.

MYS PAITA 40 €

Myydään vain katsastettuihin veneisiin. Mikäli vene ei ole katsastettu, tulee käyttää Suomen lippua.

YHTEYSTIEDOT

Mahogany Yachting Society r.y./r.f.
PL 34
00331 Helsinki

YHDISTYKSEN PANKKITILI

IBAN FI1231313001148402
BIC HANDFIHH

PUHEENJOHTAJA

Markku Myllylä
0400 459 777
markku.myllyla@commit.fi

TITTELI

Peter Bange
050 442 8922
bangedesign@gmail.com

KLASSISET VENEET, K-MERKINTÄ

Niko Nuotio
040 592 0959
niko.nuotio@pp.inet.fi

TELAKAN AKTIVITEETIT

Peter Ståhlberg
0400 707 978
peter.stahlberg@kolumbus.fi

SIHTEERI, VENEMESSUT

Risto Salmia
0400 314 099
risto.salmia@kolumbus.fi

MYSEO-TIIMI, PITKÄAIKAISET SUHTEET

Sten Söderblom
Peter Ginman
Nisse Häggblom

VENERETKET, KATSASTUKSET
(KAAKKOIS-SUOMI)

Heikki Kuokka
0400 551 549
heikki.kuokka@kymp.net

KATSASTUKSET
(LOUNAIS-SUOMI)

Olli Saura
040 500 1424
olli.saura@kolumbus.fi

KATSASTUSPÄÄLLIKKÖ
(PÄÄKAUPUNKISEUTU)

Timo Kuokka
050 312 0000
timo.kuokka@kolumbus.fi

HALLITUS

Peter Bange
Harri Kiljander
Heikki Kuokka
Markku Myllylä (puheenjohtaja)
Niko Nuotio
Risto Salmia
Peter Ståhlberg
Olli Virta